İphone Cep Telefonlarına Uzaktan Bağlantı Yapılarak Veriler Silinebilirmi?

İphone Cep Telefonlarına Uzaktan Bağlantı Yapılarak Veriler Silinebilirmi?

Apple Marka İphone cep telefonu yada ipad tablet bilgisayarlar icloud senkronizasyonu açık ise uzaktan bağlantı yapılarak icloud’a senkron olmuş verilere ulaşılabilir, silinebilir ve değiştirilebilir. Bu işlem Windows ve Mac işletim sistemlerinde farklı şekillerde yapılmaktadır,

İphone cep telefonlarınızdan ve icloud hesabınızda güvenli veri silme(geri getirilemeyecek şekilde) işlemi yapmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.


Windows İşletim Sistemi İcloud Giriş

Windows işletim sistemli bir bilgisayardan web tarayıcısı aracılığı ile www.icloud.com isimli web sitesine apple kimliği , şifresi ve apple tarafından gönderilen doğrulama kodu ile giriş yapılarak cep telefonu üzerinden icloud’a yapılmış olan senkronizasyondaki tüm verilere web tarayıcı üzerinden erişilebilir, ayrıca cep telefonu içeriğindeki veriler silinebilir, değiştirilebilir ve yeni veriler yüklenebilir.

            Yine Windows İşletim sistemi üzerine uygun iTunes programı yüklenerek eşleştirme/senkronizasyon işlemi gerçekleştirildiğinde ise cep telefonu içeriğindeki tüm bilgilerin bağlantı kurulmuş olan bilgisayara şifreli yada şifresiz yedeklenmesi sağlanır.

MacOS İşletim Sistemi İcloud Giriş

MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda içeriğinde bulunan İcloud bölümünden apple kimliği , şifresi ve apple tarafından gönderilen doğrulama kodu ile giriş yapılarak cep telefonu üzerinden icloud’a yapılmış olan senkronizasyondaki  tüm verilere erişilebilir, cep telefonu içeriğindeki veriler silinebilir, değiştirilebilir ve yeni veriler yüklenebilir  ayrıca  Mac işletim sistemli bilgisayar içeriğinde bulunan facetime(sesli ve görüntülü görüşme) ve imessage (mesajlaşma) uygulamalar ile bilgisayar üzerinden görüntülü ve sesli görüşme, mesajlaşma yapılabilir. Yine bilgisayarda kurulu vaziyette bulunan iTunes üzerinden yapılan eşleştirmede/senkronizasyon işlemi gerçekleştirildiğinde ise cep telefonu içeriğindeki tüm bilgilerin bağlantı kurulmuş olan bilgisayara şifreli yada şifresiz yedeklenmesi sağlanır.

dijitalinceleme.com iphone icloud veri silme

Leave a Reply